Z roko v roki v poučni digisvet

OŠ heroja Janeza Hribarja Stari trg pri Ložu in Vrtec Polhek v obdobju od 1. 8. 2024 do 31. 1. 2026 skupaj sodelujeta v projektu Erasmus+ z naslovom Z roko v roki v poučni digisvet (KA122-SCH – Mobilnost osebja in učencev v splošnem šolskem izobraževanju za neakreditirane institucije). Projekt sofinancira Evropska unija.

Namen projekta je spoznavanje koncepta predšolske vzgoje in vzgoje in izobraževanja v prvi triadi osnovne šole v drugih evropskih državah, zlasti področja digitalnih kompetenc in IKT v državah, kjer je to področje dobro razvito in vključeno v vzgojno-izobraževalni sistem. Zanimajo nas konkretni načini in primeri vključevanja digitalne tehnologije v dejavnosti/pouk. Radi bi tudi spoznali načine, kako drugod starše in otroke seznanjajo z varno rabo IKT.

S projektom želimo doseči strokovni razvoj strokovnih delavcev vrtca in šole na področju digitalne tehnologije, prenos dobrih praks s področja varne uporabe digitalne tehnologije in bolj uspešno osveščanje staršev o varni in smiselni rabi digitalne tehnologije. Preko različnih dejavnosti bomo otroke urili v uporabi različnih IKT-orodij, s katerimi lahko pri pouku učinkovito usvajajo učne cilje, hkrati pa pri njih razvijajo računalniško mišljenje brez računalnika.

IZOBRAŽEVANJE NA MALTI

Strokovni delavki vrtca Valerija Škrbec in Anita Veber sva se zadnji teden avgusta 2024 na Malti udeležili tečaja z naslovom Artificial Intelligence for Education: Exploring the Frontiers of ICT.
Izobraževanje je potekalo v sklopu projekta Erasmus+, ki spodbuja mednarodno sodelovanje in izmenjavo znanja med izobraževalnimi strokovnjaki.
Glavni cilj izobraževanja je bil pridobiti poglobljeno razumevanje o uporabi umetne inteligence (UI) v izobraževalnem procesu.
Skozi različne delavnice in predavanja smo raziskovali, kako lahko UI orodja in tehnologije izboljšajo učni proces, prilagodijo učne metode individualnim potrebam učencev ter povečajo učinkovitost izobraževalnega sistema.
Izobraževanje je vključevalo tudi praktične delavnice, kjer smo imeli priložnost preizkusiti različna UI orodja in aplikacije. Naučili smo se, kako lahko UI uporabimo za ustvarjanje interaktivnih učnih vsebin.
Pridobljeno znanje in izkušnje bova uporabili za izboljšanje učnega procesa v naši izobraževalni ustanovi. Verjameva, da lahko z uporabo UI orodij in tehnologij ustvarimo bolj prilagojeno, učinkovito in spodbudno učno okolje za naše otroke. Poleg tega bova svoje znanje delili s sodelavci in jih spodbudili k uporabi novih tehnologij v njihovem delu. Seznanili sva se tudi z nevarnostmi in pastmi, ki prežijo na spletu.
Udeležba na strokovnem izobraževanju na Malti je bila izjemno koristna in navdihujoča izkušnja. S pridobljenim znanjem bova lahko prispevali k napredku in inovacijam v izobraževalnem procesu.

                                                                                         Anita Veber in Valerija Škrbec

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)