V petek, 26. 4. 2024, je v Iga vasi potekala noč knjige. Šolo so obiskali junaki iz Kekca. Našim učencem so pripravili zabavne naloge, prijetno druženje ter izzive. S Kekcem smo se igrali igre nekoč. Mojca nam je lepo pela, a smo morali k njej z zavezanimi očmi po čutni poti. Brinclja smo uspešno rešili iz kletke, nato nam je pa pomagal izdelovati piščalke. Rožletu smo pomagali iskati skrite predmete, Pehta nam je predstavila svoja zelišča in nam dala zdravilo za Mojco. Bedanec pa je trdno spal, nismo se upali kaj dosti približat, da ga ne bi zbudili, a smo ga z oponašanjem sove uspeli na koncu pregnati. Nam je pa na hodniku pustil bonbone.

Junaki iz Kekca so pripravili res zanimive dogodivščine. Noč branja smo zaključili z večerjo, z žganci in mlekom. Pehta pa nam je skuhala zeliščni čaj.

Potovanje po šoli je bilo res zanimivo in posebno. Uživali smo. Noč knjige je res SUPER.