V okviru projekta Varno na kolesuAktivno na kolesu, smo tekom šolskega leta pridno  kolesarili in  nabirali kilometre, tako v prostem času, kot na poti v šolo in se na posamezne dneve dejavnosti namesto z avtobusom podali s kolesom. V preteklih dveh tednih smo na šoli izvedli tekmovanje v poznavanju prometnih pravil. Vprašanja za tekmovanje so oblikovali učenci od 6. do 8. razreda, učenci 9. razreda pa so jih preoblikovali v spletno obliko Quizizz. Kviz je bil sestavljen iz treh sklopov: Poznavanje prometnih znakov, Pravila vožnje v križiščih in Pravilna oprema kolesa in kolesarja.

Kviz je reševalo 191 učencev od 5. do 9. razreda.

Sklop

Število

udeležencev

Poznavanje prometnih znakov 171
Pravila vožnje v križiščih 159
Pravilna oprema kolesa in kolesarja 162

Pri poznavanju prometnih pravil iz vseh treh sklopov so se najbolje izkazali naslednji učenci:

Tabla zmagovalcev

Čestitke Jeri Rizmal in Evi Žnidaršič, ki sta pravilno odgovorili prav na vsa vprašanja kviza.

Posebej pa nas veseli, da so se na najvišja mesta uvrstili učenci različnih razredov od 5. do 9. razreda.

Še nekaj primerov vprašanj kviza:

Sklop: Pravilna oprema kolesa in kolesarja
Sklop: Pravila vožnje v križiščih