Z učenci 5. razredov smo vključeni v projekt Varno na kolesu. V sklopu aktivnosti Postajam kolesar so učenci  opravili tri naloge: intervju s starimi starši, priporočila za varno kolesarjenje in kolesarki izlet.

Pri opravljanju nalog so osvajali in utrjevali prometna pravila in medsebojno sodelovali. Vadili so varno uporabo kolesa. Pripomogli so k trajnostnemu razvoju in medgeneracijskemu sodelovanju, saj je bilo v naloge vključeno »širše« sorodstvo.

V naslednjih dneh vam bom predstavila aktivnosti učencev. Vi pa nas spremljate na spletni strani ali fb strani šole in všečkajte.

Začnimo s prvo nalogo, Intervju s starimi starši na temo Kolesarjenje nekoč in danes. Stare starše so intervjuvali v želji, da bi čim več izvedeli o njihovih izkušnjah in vlogi kolesa v preteklosti – v vsakdanjem življenju, prometu ipd. Rezultate ankete smo obdelali ter jih besedno in nebesedno predstavili.

S tremi starimi starši so vnuki opravili pogovore v živo.

Posnetke si lahko ogledate na naslednjih povezavah:

Lars in babica Sonja,

Hana in babi Slavica in