V četrtek, 29. 2. 2024, je v šolski knjižnici potekal bralni dogodek Srečanje devetošolcev s pisateljem Igorjem Karlovškom, na katerem so bili prisotni tudi njihovi starši. Literarno srečanje se je navezovalo na pustolovsko-kriminalni mladinski roman Preživetje, ki so ga učenci brali za domače branje.
Druženje je potekalo kot preplet razmišljanj, iger vlog in vprašanj, ki so jih devetošolci pripravili za gosta.
V delo so bili vključeni vsi učenci, zato se je predstavilo kar dvanajst skupin.
Na predstavitvah so se učenci izjemno dokazali. Obdarjeni s talenti in voljo so poskrbeli, da je dogajanje potekalo prijetno in sproščeno. Nekateri izmed prizorov so bili še posebej ganljivi, kar je pri poslušalcih izzvalo solze v očeh. Popestritev dogodka so bile razstavljene ilustracije, ki so jih učenci 9. r. ustvarjali pri likovni umetnosti.
Pisatelj Igor Karlovšek je s svojim pristopom in toplino poskrbel, da bo dogodek vsem prisotnim ostal v lepem spominu.
Učenci so dokazali, da zmorejo velike izzive. Naj tako ostane tudi v prihodnje.