Miklavž, kakor pri nas imenujemo svetega Nikolaja, je gotovo eden najbolj priljubljenih svetnikov. S posebnim veseljem ga pričakujejo otroci, ko na večer pred svojim godom hodi okrog in jim prinaša darove – pridne nagrajuje, poredne pa prepusti kaznim svojih spremljevalcev, parkeljnov.

Že tradicionalno se na naši šoli vsako leto 6. decembra zberemo na novoletnih delavnicah, kjer učenci s pomočjo svojih mentoric izdelujemo razne izdelke za božično-novoletni bazar.

Tudi letos smo pridno ustvarjali: dišeče svečke in balzam za ustnice, v praznični pekarni so pekli pecivo, izdelovali smo okrasne lesene svečke, praznični nakit, okraski za novoletno jelko, praznični cvetlični lonček, okraski iz naravnega materiala, okrasne kapice iz volne, magični publicisti in božični angelci.

Vabimo vas, da si ogledate izdelke tudi v živo, in sicer jih lahko v zameno za prostovoljni prispevek dobite na popoldanskih govorilnih urah 11. in 12. decembra in na božično-novoletnem bazarju 16. decembra

Denar, ki ga zberemo, je namenjen šolskemu skladu.

Ana Marija in Nastja, magični publicistki