V četrtek, 30. 3. 2023, je potekala zaključna prireditev bralne značke z gostom, pisateljem Primožem Suhodolčanom.

Letošnje bralno leto smo začeli s 17. septembrom, dnevom zlatih knjig, zaključili pa smo ga tik pred 2. aprilom, rojstnim dnevom pravljičarja Hansa Christiana Andersena.
Na ta dan praznujemo tudi mednarodni dan knjig za otroke. Vsako leto ob tem bralnem dogodku obkroži svet poslanica s posebnim sporočilom, ki ga pripravi ena od nacionalnih sekcij IBBY.
Letošnjo je pripravila grška sekcija in se glasi “Jaz sem knjiga, preberi me!”
Grško poslanico so na kulturni prireditvi predstavili devetošolci, ki so letos opravili bralno značko v 9. r.
Bralna priznanja je v tem šolskem letu doseglo 215 učencev. Vseh učencev je 300.
V 9. r. je v tej bralni sezoni prejelo 14 učencev priznanje za 9. r., 13 učencev pa je doseglo naziv zlati bralec. Vseh devetošolcev je 29.
Pisatelj Primož Suhodolčan je na naši šoli tokrat gostoval tretjič. Mlade bralce je navduševal s svojimi prigodami in poskrbel za zabavni utrip dogajanja.
Čestitke vsem sodelujočim, še posebej pa pohvala letošnjim bralcem, ki so s trudom, vztrajnostjo in zvestobo branju dokazali, da je branje pomembno za razvijanje mišljenja, komunikacijo in bogatenje besednega zaklada.
Še bomo brali!

ZLATI BRALCI 2022/2023
9. a

Olgica Angelova, Ela Lipovac, Tajda Mlakar, Rosvita Prevec, Matic Sterle Lenasi, Lucijan Sterle