V sredo, 11. 5. 2022, bo za učence 9. razredov tehniški dan.  Odšli bomo v Tehniški muzej Slovenije v Bistro pri Vrhniki, kjer v tem tednu potekajo Dnevi elektrotehnike, v okviru katerih raziskovalci, profesorji in študentje s Fakultete za elektrotehniko v Ljubljani predstavijo zanimive eksperimente z različnih področij svojega dela.

Poleg tega si bomo ogledali demonstracijo poizkusov Nikole Tesle in del njihovih stalnih zbirk (promet in pogoni).

Prispevek staršev  za izvedbo tehniškega dne: 3,00 € vstopnina, 1,50 € strokovno vodenje (ob prisotnosti vseh učencev), delavnica 1,00 €  in prevoz. Vse stroške  boste poravnali preko trajnika ali položnice za malico.

• Pred šolo se zberemo ob 7.35 oz. ob prihodu šolskega avtobusa.
  • Zjutraj zajtrkujte, saj bo malica pol ure kasneje kot običajno (ob 10.00)
  • S seboj bomo vzeli šolsko malico, kosilo je za ta dan odjavljeno. Lahko vzamete dodaten sendvič, sladkarije so nezaželene.
  • Učenci  bodite  primerno oblečeni in obuti, prostori v muzeju niso ogrevani.
  • V primeru dežja imejte s seboj dežnik.
  • Za delo potrebujete podlago za pisanje in pisalo (nalivno pero ali kemični svinčnik).

Odhod avtobusa je ob 7.45 izpred šole, prihod domov bo okrog 13.45 ure.

Lep pozdrav,

vodja tehniškega dne: Albina Ponikvar