V soboto, 20. 11. 2021, je v spletni izvedbi potekala 3. mednarodna konferenca Vzgoja za ljubezen do domovine in države z naslovom Odgovorno ohranjajmo slovensko identiteto v  organizaciji  DKPS.

Letošnja gostiteljica konference je bila  OŠ heroja Janeza Hribarja Stari trg pri Ložu. Udeležence konference so nagovorili: ravnateljica Sonja Jozelj, župan občine Loška dolina Janez Komidar, ministrica za izobraževanje znanost in šport dr. Simona Kustec in predsednik Državnega sveta RS Alojz Kovšča.

Sledila so predavanja in predstavitve več kot sedemdesetih prispevkov iz devetih različnih držav.

Pri pripravi kulturnega programa so sodelovali učenci naše osnovne šole, ki so s svojimi recitacijami in odigranimi melodijami popestrili konferenco:

Žiga Sterle (harmonika), Tereza Žnidaršič (flavta), Martina Strle (recitacija) in bivša učenka Ana Porok (harmonika).

Vsem nastopajočim  iskreno čestitamo za odlične nastope in se jim najlepše  zahvaljujemo, ker so na čudovit način zastopali naš kraj in našo šolo.

Takole pa je ob koncu zapisala  udeleženka konference: