Spoštovani starši

na vas se obračamo s prošnjo in željo, da bi se pouk tudi v bodoče izvajal v šoli.
Vlada je v četrtek, 11. 11. 2021, sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo  Covid-19 (U.l. RS št. 177/2021 in 174/2021).
V ponedeljek, 15, 11. 2021, bo pouk potekal tako kot do sedaj. Prosimo vas, da pred prihodom v šolo vašega otrokom samotestirate, saj s tem preprečimo širjenje okužb z virusom.
V ponedeljek boste tudi prejeli dodatna in podrobnejša navodila o izvajanju pouka.

V skladu z odlokom bo od srede, 17. 11. 2021, s soglasjem staršev, potekalo obvezno samotestiranje vseh učencev s hitrimi testi trikrat tedensko v prostorih šole (učenci se bodo testirali sami ob prisotnosti učitelja). Starši prevzamete teste za samotestiranje učencev v lekarnah, učenci jih prinesejo s seboj v šolo.
Samotestiranje za učence, ki izpolnjujejo pogoj prebolevnosti ali cepljenja, ni potrebno.
Prosimo vas, da se v naslednjih dneh z otrokom pogovorite o tem, zakaj je potrebno samotestiranje in  kako se izvaja.

Na spletni strani NIJZ je na ogled  kratek film o tem, kako si pravilno odvzamejo vzorec in opravijo test:  https://www.youtube.com/watchv=Ljc9hG7xsFU.

Priporočamo, da otrok samotestiranje izvede samostojno.

Hvala za zaupanje, razumevanje.

Ostanite zdravi.