bluebird

TEDEN OTROKA

V 3. razredu podružnične šole Iga vas smo Teden otroka po svoje doživeli. Učenci so prinesli v šolo svojo najljubšo igračo, jo predstavili sošolcem in se z njo poigrali med odmori. Zjutraj smo v nadaljevanjih brali knjigo Ottfrieda Preusslerja Mali povodni mož. Sledili smo njegovim vragolijam in dogodivščinam v podvodnem svetu.
Prinesli smo svojo najljubšo knjigo in se o njej pogovarjali . V sredo smo pripravili slasten jabolčni zavitek.
Z medsebojnim sodelovanjem smo  popestrili pouk in kljub deževnemu vremenu vnesli nekaj sonca v naše šolske prostore.
Prvošolce in drugošolce je obiskala Muca Copatarica. Po skrivnostni poti, ki so nam jo odkrile sledi, smo našli njen topli dom. Presenetila nas je z darilom in slastnimi rogljički. Povabila nas je v kuhinjo, kjer smo si sami spekli piškote.
Vsak dan nas je čakalo majhno presenečenje – dan brez domače naloge,  glasba med odmorom, plesna zabava, poljuben sedežni red, podaljšan odmor in igra s svojo najljubšo igračo.

Slavica Brus, Kristina Škulj, Nataša Vesel Plos

(Skupno 4.422 obiskov, današnjih obiskov 1)