V torek, 6. 10. 2020, imajo učenci 8. razredov kulturni dan Po Prešernovih stopinjah.

Odhod izpred šole je ob 7.45. Naš dan se bo najprej začel pri Prešernovem spomeniku v Ljubljani. Sledil bo sprehod do tistih točk, ki so povezane s Prešernovim življenjem in delom. Šli bomo na Vodnikov trg, na Stari trg, na Rožno ulico, v Trnovo in na Breg.

Nato se bomo odpeljali proti Kranju. Ogledali si bomo Prešernov spomenik v središču mesta ter Prešernov gaj. Prešernovega muzeja pa si letos ne bomo ogledali, saj je zaprt zaradi prenove.

Za konec se bomo odpeljali še v Vrbo. Ogledali si bomo Prešernov spomenik, lipo, ki raste sredi vasi in seveda Prešernovo rojstno hišo. Tu bomo kulturni dan tudi zaključili. Predviden prihod domov okrog 16.00. Sledil bo razvoz po vaseh.

Učenci naj imajo s seboj trdo podlago in pisalo, saj bodo prejeli učne liste, ki jih morajo sproti izpolnjevati. Malico bodo dobili v šoli.

Spremljevalci: Katarina Zbačnik, Iva Jakše Sterle, Tatjana Farkaš